case study

Jak pozyskaliśmy ponad 100 gorących kontaktów w branży fotowoltaicznej?

Nasz klient specjalizuje się w sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych. Odbiorcą świadczonych usług są osoby mieszkające w budynkach jednorodzinnych a także właściciele hal przemysłowych, magazynów i zakładów produkcyjnych. Firma przed rozpoczęciem z nami współpracy nie prowadziła nigdy kampanii reklamowych w internecie.

Założenia biznesowe klienta:

1.Maksymalny koszt 1 leada – 50zł
2.Pozyskanie jak największej ilości kontaktów w ciągu dwóch miesięcy
3.Kampania musiała się wyświetlać tylko w województwie Śląskim.

Przystąpienie do działań:

Przeprowadziliśmy testy A/B wybranych grup odbiorców,

Wytypowaliśmy najskuteczniejszy zestaw reklam.

Przygotowaliśmy odpowiednio kilka kreacji graficznych dostosowanych do umiejscowień (rolki,aktualności)

Opracowaliśmy teksty do reklam oraz nagłówki CTA wzywajace do podjęcia akcji w tym przypadku zostawienie kontaktu.

Efekty po pierwszych 14 dniach:

W ciągu 14 dni pozyskaliśmy 39 kontaktów, średnio niecałe 3 dziennie. Częstotliwość wyświetlania reklam na ten moment wynosiła 2 dlatego że, reklama była uruchomiona w wąskim obszarze (1 województwo) i z tego powodu docieraliśmy do wąskiej grupy odbiorców ale odwdzięczało się to znakomitą jakością leadów. Przewidywaliśmy wzrost kosztu kontaktu i tak też się stało.

Efekty po 30 dniach:

Kolejne dni przyniosły nam dodatkowe 21 kontaktów, na tym etapie z informacji otrzymanych od klienta, udało się podpisać pierwsze umowy co podkreśliło wartość pozyskanych kontaktów. Kręciliśmy się cały czas”wokół komina” szukając odbiorców na usługi naszego klienta. Kampanie wyświetlały się tylko takim osobą które, obecnie zamieszkają wybrane województwo. Co ważne, wykluczyliśmy z naszych reklam osoby przejezdne i turystów aby nie marnować cennego budżetu reklamowego.

Efekty po 60 dniach kampanii:

Finalnie pozyskaliśmy 127 kontaktów z województwa Śląskiego zainteresowanych montażem fotowoltaiki. W między czasie uruchomiliśmy drugi zestaw reklam który w testach wypadał jako drugi, najskuteczniejszy. Nasz klient dzięki kampanii reklamowej zanotował przychód w wysokości 92 000zł. ROAS w przypadku tej kampanii wyniósł 1829%! (ROAS 18,29).

Potrzebujesz SKUTECZNEJ reklamy na Facebooku?

Powierz nam jej wykonanie! Profesjonalnie i kompleksowo obsłużymy twój biznes w social mediach. Skontaktuj się i porozmawiajmy o tym co możemy dla Ciebie zrobić.

Rekomendacje

zerknij

Co mówią o nas Klienci?

poprawione

Email: km@reklamarketing.pl

Telefon: (+48) 577-109-712

NIP: 5882480618

OBSERWUJ NAS:

kontakt

NAPISZ DO NAS